Ruch ¦wiat³o-¯ycie/Oaza M³odzie¿owa

Oaza M³odzie¿owa skupia w sobie ludzi m³odych otwartych na Pana Boga i drugiego cz³owieka. Jest to wspólnota, gdzie chcemy uczyæ siê lepszego prze¿ywania m³odo¶ci w duchu rado¶ci, mi³o¶ci i pokoju. W tej wspólnocie uczymy siê mi³o¶ci do Pana Boga i Ko¶cio³a. Staramy siê na¶ladowaæ Chrystusa w Jego postawie S³ugi i ¶wiadczyæ o Nim w naszych ¶rodowiskach. Nasze spotkania to czas przyja¼ni i do¶wiadczenie ¿ywego Ko¶cio³a, to okazja, by my¶leæ, czuæ, kochaæ, pytaæ i odpowiadaæ, szukaæ i znajdowaæ, by w sposób prosty i ciekawy rozmawiaæ o wierze, by uwielbiaæ Boga poprzez ¶piew.

Rytm naszej pracy wyznaczaj± spotkania w ma³ych grupach, prowadzone przez animatorów. Podczas tych spotkañ modlimy siê, rozmawiamy, a przede wszystkim rozwa¿amy i dzielimy siê S³owem Bo¿ym. Te modlitewno - formacyjne spotkania przygotowuj± nas do bardziej ¶wiadomego i g³êbszego prze¿ywania wiary, do czynnego zaanga¿owania siê w ¿ycie Ko¶cio³a i spo³eczeñstwa.

Dojrzewanie duchowe w Oazie odbywa siê zarówno podczas cotygodniowej pracy w grupach w czasie roku szkolnego, jak i w czasie wakacji na piêtnastodniowych rekolekcjach wyjazdowych.

M³odzie¿, która chcia³aby w³±czyæ siê w spotkania Oazy zapraszamy w pi±tki po Mszy ¶wiêtej wieczornej do salki w domu parafialnym.