OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


DWUDZIESTA  NIEDZIELA - 14 sierpnia 2022

 

1.    Jutro,15 sierpnia przypadnie uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - święto Matki Bożej Zielnej -  a zarazem 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego.                                                                                                     Bukiety zbóż, ziół, kwiatów i warzyw, będą błogosławione po każdej mszy św. Porządek mszy św. w Wniebowzięcie będzie niedzielny .          

  O godz.12:00 będzie msza św. dziękczynna za zbiory z Sielca i Podlasku a po niej procesja wokół kościoła.

 

2.    Natomiast Uroczysta Gminna Msza św. Dożynkowa będzie o godz. 16:00. Pozostałe uroczystości dożynkowe będą na stadionie w Sędziszowie Młp.

 

3.    W tym tygodniu patronują nam:

- w środę, 17 sierpnia - Święty Jacek, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

- w sobotę, 20 sierpnia – Święty Bernard, opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

 

4.    W następną niedzielę 21 sierpnia w kościele w Nockowej będzie msza św. dożynkowa dla gminy Iwierzyce o godz. 15:00.

 

 


DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

-  07 sierpnia 2022

 

1.    W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik - założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara, dziewica, założycielka zgromadzenia Klarysek.

 

2.    W sobotę 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo i procesję Fatimską. Msza św. wieczorna przesunięta będzie na godz. 19:00, po niej różaniec, homilia a następnie procesja z figurą Matki Bożej i śpiewem litanii. Na czas procesji prosimy nie parkować samochodów na przejściu dolnego parkingu przy kościele. Zapraszamy z lampionami.

 

3.    Składka z dzisiejszej niedzieli jest na cele diecezjalne a w następną niedzielę składka będzie przeznaczona na pomoc w remoncie Klasztoru Braci Kapucynów.

 


 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

-  31 lipca 2022

1.    Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

2.    Rozpocznie się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

 

3.    Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.

 

4.     W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

5.    W czwartek, wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”.

 

6.    W tym tygodniu wypadnie I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz.17:30 a w piątek od godz. 17:00. Odwiedziny zgłoszonych chorych z Komunią św. – jak zwykle od 9:00.

 

7.    W sobotę 6 sierpnia wypadnie święto Przemienienia Pańskiego.

 


SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  

-   24 lipca 2022

1.   Dzisiaj o godz. 14:00 będzie dodatkowa msza św. z okazji 100-lecia OSP Wolica Ługowa w Sędziszowie Młp..

 

2.   W tym tygodniu wypadną święta i wspomnienia:

·      W poniedziałek 25 VII – św. Jakuba Apostoła, i św. Krzysztofa

·      We wtorek 26 VII – św. Anny i Joachima, rodzice NMP

·       W piątek 29 VII – św. Marty

3.   W środę 27 lipca będziemy gościć peregrynującą po naszej diecezji rzeszowskiej figurę Matki Bożej Fatimskiej z okazji 30-lecia naszej Diecezji.  Obecność figury Matki Bożej będzie połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy o nawrócenie grzeszników, Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata oraz o pokój na Ukrainie i w całym świecie.

   Po mszy św. o godz. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NMP.

Po południu zapraszamy na godz. 15:00 na wystawienie Najświętszego  Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz dalszą prywatną modlitwę przed NS i MB Fatimską, zakończoną różańcem, nowenną i mszą św. o godz. 18:00.

 

4.    W dniach 24 – 31 lipca przypada XXIII Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji w następną niedzielę po mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów oraz zbiórka do puszek przeznaczona na pojazdy dla misjonarzy.

 


SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  - 17 lipca 2022 

1.    W tym tygodniu wypadną święta i wspomnienia:

 

·       W piątek 24 VII – św. Marii Magdaleny

·       W sobotę 25 VII - św. Brygidy, patronki Europy

 

2.    Ks. proboszcz zaprasza za dwa tygodnie w sobotę - 30 lipca na jednodniową pielgrzymkę autokarową w kierunku na Kraków. Wyjazd po mszy św. o godz. 7:00 z parkingu poniżej kościoła. W programie sanktuarium bł. Karoliny Kózki w Zabawie, sanktuarium  Narodzenia NMP w Okulicach, Sanktuarium Krzyża św. w Krakowie-Mogile u Cystersów, kościół MB Królowej Polski w Nowej Hucie, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i sanktuarium Jana Pawła II. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

 

3.    Dzisiaj o godzinie 13:00 na Placu Targowym w Sędziszowie Małopolskim "Piknik z Produktem Polskim" .

 


PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  10 lipca 2022

 

1.   W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt - twórca reguły zakonnej benedyktynów  i patron Europy;

- we wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- w środę, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- W środę, 13 lipca – ze względu na Nabożeństwo Fatimskie msza św. wieczorna będzie o  godz. 19:00.  Po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. Proszę nie zastawiać przejścia na dolnym parkingu. Serdecznie zapraszamy.

- w  piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura, biskup i doktor Kościoła.

- w sobotę, 16 lipca - wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel

2.    Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów na Jasną Górę, w szczególności sponsorom  i mieszkańcom Sielca.

3.    Zachęcamy do czytelnictwa prasy religijnej.

4.    W następną niedzielę  17 lipca 2022 r. o godzinie 13:00 na Placu Targowym w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się "Piknik z Produktem Polskim". W programie atrakcje dla najmłodszych, ciekawy program artystyczny oraz promocja i możliwość nabycia najlepszych produktów polskich przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.   Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.

 

 

 

  


 

   W czwartek 15 października 2020 r. zmarł ks. Prałat Stanisław Ryba. Msza św. pogrzebowa odbyła się w poniedziałek 19 października o godz. 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.   Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 


  

Parafia pw. Narodzenia NMP - Sędziszów Małopolski
 ul. Jana Pawła II 27, 39-120 Sędziszów Małopolski

Nr konta parafialnego:  90917200030001686720000010

Link do kamery w kościele:

http://hls.r-ce.pl/player/?stream=farasedz

 

lub gdy są transmisje mszy:

https://www.youtube.com/watch?v=7Omy_3rZYqo&ab_channel=KrzysztofDrozdTelNetRopczyce

 


 

 

Inne ogłoszenia


 

·          Kancelaria Parafialna znajduje się w Domu Parafialnym.

 

·        W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Sędziszowskiej a w piątek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

·        W dniach 21 i 22 czerwca 2013 r.
Biskupi przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. W miejsce dotychczasowego zapisu, który brzmi: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach" przyjęto nowe brzmienie: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach". Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu. Nie zmienia to jednak w niczym dotychczasowego charakteru każdego piątku jako dnia, w którym katolicy powinni “modlić się, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać wstrzemięźliwość” .

 

 

·        Informujemy, że ubikacja przy kościele jest otwarta tylko w niedziele i święta w czasie mszy św., oraz w czasie mszy pogrzebowych i ślubnych. W dni powszednie, w razie potrzeby można zgłosić się po klucz do zakrystii.