Kancelaria Parafialna  czynna:

Środa:……. 900 - 1100;      1830 - 1900

Czwartek:… 900 - 1100;      1830 - 1900

Piątek:……. 900 - 1100;      1830 - 1900

Sobota przede wszystkim dla narzeczonych:..

900 - 1100;       1845 - 1900

W niedziele, poniedziałki i święta kancelaria nieczynna.

telefon do kancelarii: 17 22 16 240

e-mail: parafiafara@gmail.com

Uwaga: Kancelaria Parafialna przeniesiona została do Domu Parafialnego na parterze.

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. najlepiej z ok. trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w ostatnią niedzielę miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 13:00.

• Akt urodzenia dziecka z USC
  • dane rodziców: nazwisko i imiona, data urodzenia, wyznanie, adres, ślub kościelny - rok i miejsce (parafia)
  • dane chrzestnych: nazwisko i imiona, data urodzenia, adres, (jeżeli chrzestni są spoza naszej parafii potrzebne jest zaświadczenie z parafii miejsca zamieszkania  chrzestnych, że są wierzący i praktykujący i nie ma przeszkód, aby pełnili oni funkcję rodziców chrzestnych)
  • Zgłosić na 2 tygodnie przed planowaną datą chrztu
  • Chrzest zgłasza jedno z rodziców osobiście
  • Chrzest udzielany jest w ostatnią Niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 13:00.

Ślub

Narzeczeni przyjmowani są na spisanie protokołu przedślubnego w kancelarii parafialnej w soboty w godz.: 900 - 1100;

1840 - 1900

Potrzebne dokumenty:

• Świadectwo chrztu, jeśli chrzest był w innej parafii (data wydania nie dłuższa niż 3 miesiące)
  • Świadectwo bierzmowania
  • Świadectwo ukończenia katechizacji na poziomie gimnazjum i szkoły średniej (indeks od bierzmowania)
  • Zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego
  • Dowody osobiste narzeczonych
  • Wyciąg z USC (jeżeli ślub konkordatowy - data nie może przekraczać 3 m-cy do daty ślubu)
  • Ślub zgłasza się najpóźniej na 3 miesiące przed planowaną datą ceremonii
  • Datę ślubu ustala się z księdzem w biurze parafialnym (można zarezerwować wcześniej)

Kursy przedmałżeńskie

Kurs przedmałżeński organizowany jest w okresie Wielkiego Postu. Rozpoczyna się w sobotę po Środzie Popielcowej o godz. 16:00 w kościele i kontynuowany jest w soboty Wielkiego Postu.

Kurs przedślubny

Kursy przedślubne rozpoczynają się w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz.15:00 Mszą św. i nauką w kościele a następnie spotkaniem w Domu Parafialnym.

Do chorych

Kiedy zgłaszać:
  • Zgłaszać w godzinach pracy kancelarii, w zakrystii a w razie potrzeby o każdej porze dnia.
  • Zwyczajowo chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy w I piątki miesiąca.
  • W nagłych potrzebach można wzywać telefonicznie ks. dyżurującego (tel. 537 72 80 80 )

Pogrzeb

• Akt zgonu z USC
  • zaświadczenie o przyjętych sakramentach (np.: ze szpitala)
  • jeżeli zmarły jest z innej parafii – pisemne pozwolenie tamtejszego proboszcza
Kiedy zgłaszać:
  • Zgłaszać w godzinach pracy kancelarii a w razie potrzeby o każdej porze dnia.

Zaproszenia